Znane problemy z zasięgiem operatora sygnału LTE

Jeśli masz problem z zasięgiem LTE...

Tak, w ostatnim czasie ilość przenośnych urządzeń GSM przekroczyła kilka urządzeń w jednym gospodarstwie domowym. Każde z tych urządzeń pobiera jakąś część sygnału z BTS (od ang. base transceiver station) Bazowa Stacja Nadawcza, dzięki czemu możemy cieszyć się szybką i niezawodną transmisją LTE. Oprócz urządzeń przenośnych pojawiły się też routery umożliwiające osadzenie karty sim od operatora udostępniającego LTE, co w konsekwencji doprowadziło do uruchomienia stacjonarnych jednostek odbioru tego sygnału. Niestety, z pozoru niezawodny sygnał LTE ulega zakłóceniom podczas silnych burz słonecznych oraz potężnych wyładowań atmosferycznych, gdzie strumienie naładowanych cząstek powodują rozproszenie sygnału. Ogólne słabe warunki atmosferyczne takie jak mgła czy silne zachmurzenie i deszcz, mogą również powodować dyfrakcję sygnału, wpadającego na przeszkody takie jak drobinki wody w powietrzu. Innym problemem ze słabym zasięgiem jest również odległość od BTS. Gdy siła sygnału spada wraz z odległością, transfer danych jest mniejszy.

Co zrobić w przypadku słabego zasięgu LTE?

Na słaby sygnał LTE jest sposób. Oczywiście chodzi o antenę. Jeśli posiadasz urządzenie do którego można podpiąć antenę zewnętrzną, za pomocą specjalnego portu antenowego SMA, wystarczy nabyć antenę, zainstalować ją i ustawić ją odpowiednio w kierunku Bazowej Stacji Nadawczej, następnie cieszyć się z wzmocnionego sygnału LTE. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego urządzenia, lub posiadasz urządzenie nie spełniające kryterium poprawnego odbioru sygnału, niezbędny będzie zakup odpowiedniego zestawu, który umożliwi maksymalne wykorzystanie dostępnego sygnału.

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług pozostawiamy ci wybór anteny i odbiornika, choć zawsze proponujemy sprzęt wysokiej jakości z którym nie będzie problemów w przyszłym użytkowaniu. Aktualnie mamy możliwość instalacji dwóch rodzajów anten, panelowej i kierunkowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie anteny wykorzystujemy do montażu, kliknij na poniższe obrazy.


 

Masz Problem z zasięgiem w urządzeniach ODU/IDU z Cyfrowego Polsatu?

Jeśli korzystasz z bazowego sprzętu dostarczonego przez dostawcę usługi, a znajdujesz się w lokalizacji uniemożliwiającej poprawny odbiór sygnału, musisz skorzystać z pomocy w postaci dedykowanego routera oraz anteny zewnętrznej. Nasz monter zagwarantuje odpowiedni sprzęt i dostarczy ci go wraz z usługą montażu anteny. Jakość połączenia z siecią bardzo znacząco wpływa na jakość życia, ponieważ żyjemy w dobie w której dostęp do sieci jest obligatoryjny.

Jeśli chcesz poprawić zasięg LTE, zapraszamy do kontaktu.

    Poprawa Zasięgu LTE was last modified: 27 września, 2018 by dominik