Instalacja uchwytu ściennego.:

Przede wszystkim musisz znaleźć odpowiednią lokalizację.:

Adres: Polska Kobyłka , Wołomin, Zielonka, Marki, Radzymin

pamiętając o budowaniu instalacji od "ekierki"   😉

Szerokość geograficzna: 52.3392 ° Długość geograficzna: 21.1960 °

Satelita: 13E EUTELSAT 9A | EUTELSAT HOT BIRD 13B | EUTELSAT HOT BIRD 13C

Wzniesienie: 29,7 °

Azymut (prawda): 190,3 °

Azymut (mag.): 184.4 °

Weź pod uwagę te dwa wymagania: Lokalizacja w naszym przypadku Kobyłka  musi umożliwiać prawidłową orientację anteny satelitarnej. Użyj kompasu. Między anteną a satelitą nie może być żadnych przeszkód takich jak wysokie drzewa w odległości mniejszej niż 20 m . Teraz dowiesz się, jak zamontować   satelitę w następujących krokach.:

Weź uchwyt ścienny "L" i przymocuj go ręcznie do ściany. Zaznacz pozycje przyszłych dziur na ścianie. Teraz wywierć cztery otwory min. Fi 12. Zachowaj ostrożność wybierając odpowiednią średnicę (patrz numer wygrawerowany na mocowaniu). Idealna głębokość otworów wynosi około 0,5 cm + długość kołka.

Wywierć i włóż cztery kołki do otworów i użyj młotka , aby je wbić.

 

Teraz weź uchwyt ścienny "L" i przykręć go do zamocowań.

Proces instalacji będzie różny w zależności od marki i modelu anteny satelitarnej. Zobacz broszurę w instrukcjami.

 

Zamontuj wszystko, łącznie z LNB, i przykręć mocno, za wyjątkiem śrub do regulacji konta i regulacji kierunku anteny. Będziesz musiał obracać i przesuwać antenę, aby ją odpowiednio ustawić.
Będziesz musiał dowiedzieć się o wartości polaryzacji / pochylenia azymutu, elewacji i LNB.

Wszystkie te dane zależą od dwóch czynników :: Twoja lokalizacja geograficzna Pozycja satelity, którą chcesz wskazać. Użyj aplikacji lub skorzystaj ze strony Dishpointer, aby poznać te wartości.

Okablowanie Przeciąć izolację kabla w sposób opisany na poniższym rysunku:

Podłącz dwa złącza "F" na obu końcach kabla. Podłącz jeden koniec do LNB anteny, a drugi do głowicy  odbiornika dekodera.

Teraz nadszedł czas na dopracowanie. Włącz cyfrowy odbiornik satelitarny, wybierz nazwę satelity i poszukaj opcji określającej siłę i jakość sygnału. Następnie przesuń antenę lekko, aż uzyskasz najlepszą jakość i siłę sygnału.Powrót do góry

Jeśli nie czujesz się na siłach aby samodzielnie zamontować uchwyt, koniecznie skontaktuj się z nami, przeprowadzamy kompleksowy montaż anten w twojej okolicy. Kliknij w montaż anten aby przejść do formularza kontaktowego.

Jak przygotować instalacje pod antenę satelitarną ? was last modified: 26 października, 2018 by dominik